Skip to main content

Ako je to s rakúskou diaľničnou nálepkou či nálepkami z technickej a emisnej kontroly, ktoré sú nalepené na čelnom skle, v prípade výmeny poškodeného čelného skla za nové?

Otázka:
Ako je to s diaľničnou nálepkou či nálepkami z technickej a emisnej kontroly, ktoré sú nalepené na čelnom skle, v prípade výmeny poškodeného kontrolna_nalepka_osvedcenie_stk.jpgčelného skla za nové? Je prasknuté čelné sklo prekážkou v absolvovaní technickej kontroly vozidla?

 

Odpoveď:

Čo sa týka diaľničnej nálepky SR ako i nálepiek z emisnej a technickej kontroly, ktoré sú nalepené na čelnom skle, v prípade výmeny poškodeného čelného skla za nové, je technicky možné tieto prelepiť na novo namontované čelné sklo. V prípade, že dôjde v dôsledku poškodenia čelného skla k poškodeniu kontrolnej nálepky TK alebo EK, môže prevádzkovateľ/majiteľ vozidla požiadať príslušnú stanicu technickej alebo emisnej kontroly o vydanie novej kontrolnej nálepky a nového osvedčenia o technickej alebo emisnej kontrole za podmienky, že s vozidlom absolvuje administratívnu technickú alebo emisnú kontrolu.

Rakúsku diaľničnú nálepku nie je technicky možné prelepiť. Je potrebné obrátiť sa na niektoré z pracovísk RakúskehoRakúska dialničná nálepka na rok 2012automobilového klubu ÖAMTC (zoznam pracovísk nájdete na ich webovej stránke), kde Vám diaľničnú nálepku vymenia, resp. dajú novú. K výmene je nutné si priniesť:

  • kópiu faktúry/účtu za výmenu čelného skla,
  • odlepenú originálnu nálepku spolu so spodným dielom,
  • kópiu technického preukazu vozidla.

Nevymieňajú sa rakúske diaľničné nálepky mesačné a 10 – dňové.

Prasknuté čelné sklo ako i tieniace autofólie namontované na čelnom skle či bočných predných sťahovacích sklách sú prekážkou v absolvovaní technickej kontroly vozidla.

 

Online dopyt 0800 10 20 20