Autosklo> Poškodené sklo> Nanotechnológia skla> Nezamŕzajúce sklo

Nezamŕzajúce sklo

29.11.2011

Spoločnosť Volkswagen pokračuje v trende inovácií a vyvíja čelné sklo odolávajúce zahmlievaniu i námraze. Ako je to možné? Technologická úprava čelného skla spočíva v nanesení tenkého priehľadného povlaku z oxidov india a cínu na čelné sklo. Pri nízkych teplotách vzduchu sa eliminuje tvorba ľadových kryštálikov, a to vďaka tomu, že teplota skla neklesne pod rosný bod. Táto technológia s názvom "Low-E" pritom funguje až do teploty -18°C.

Aj táto technológia má však zatiaľ ešte svoje "muchy". Funkcionalitu a účinnosť môžu obmedziť poveternostné podmienky ako vietor, oblačnosť či zvýšená vlhkosť vzduchu. Hlavným nedostatkom tejto revolučnej novinky je však znížená kvalita signálov - rádiového, či mobilného, keďže vrstva priehľadného povlaku z oxidov india a cínu ruší ich príjem. Z dôvodu týchto nedostatkov ešte určitý čas potrvá, kým sa nezamŕzajúce čelné sklo dostane na trh.

A preto vám ponúkame v Autoskle Hornet® produkt HORNET® HYDROVISION, ktorý znižuje zamŕzanie skla v zimnom období a umožňuje ľahšie odstraňovanie ľadu. Okrem toho odpudzuje dážď a sneh, zvyšuje hydrofóbne vlastnosti čelného skla a teda zvyšuje bezpečnosť jazdy v daždivom počasí, znižuje riziko nebezpečného osvetlenia v daždi - hlavne v noci. 

Technologická úprava HORNET® HYDROVISION spočíva v nanesení homogénnej, priehľadnej a ultratenkej sól gél vrstvy na sklo - teda funguje na báze chemickej nanotechnológie. Aplikácia trvá len 30 minút a nano vrstvy chránia povrch skla až 1 rok. HORNET HYDROVISION stojí 19,- EUR/rok, avšak pri zakúpení Viac ako poistenia HORNET® ASSIST máte možnosť ho získať už za 5,- EUR/rok.

Ďalšie novinky a aktuality